Kandydatki i kandydaci

Oto osoby z naszego komitetu, które startują do Rady Miasta.
Biogramy znajdują się poniżej.

I Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Bronowice, Sławinek

Magdalena Długosz

Paweł Laufer

Izabela Radlińska

Marek Rybołowicz

Hanna Kurkiewicz

Krzysztof Polak

Tymoteusz Dębski

II Rury, Konstantynów, Szerokie, Za Cukrownią, Węglin Pn

Szymon Pietrasiewicz

Monika Kozicka-Gradziuk

Grzegorz Nowicki

Krystyna Andrzejuk (Tużnik)

Łukasz Węgrowski

Justyna Kieruzalska

Cezary Stopyra

III Czuby, Węglin Pd.

Krzysztof Wiśniewski

Barbara Jurkowska

Sławomir Pawłowski

Paulina Skiba

Łukasz Fiuta

Ewelina Skomorowska

Katarzyna Drelich

IV Czechów, Sławin

Paulina Zarębska-Denysiuk

Andrzej Filipowicz

Maria Skwarzyńska-Piłat

Marcin Skrzypek

Ewelina Kruszewska

Jacek Śliwiński

Łukasz Januś

V Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary

Krzysztof Szewczyk

Barbara Węgrzyn

Jacek Skiba

Iwona Kwiecińska – Goździk

Sebastian Marciniak

Anna Dolecka

Włodzimierz Pawelec

Zbigniew Kowalczyk

VI Dziesiąta, Abramowice, Głusk, Kośminek, Wrotków, Zemborzyce

Szymon Furmaniak

Karolina Koguciuk

Filip Uniłowski

Irmina Pietraszko

Arkadiusz Grunwald

Barbara Kozłowska

Michał Samolej

BIOGRAMY – w kolejności alfabetycznej

Krystyna Andrzejuk (Tużnik)

Ukończyła fizykę na UMCS. Jest nauczycielką z pasją i ponad 20-letnim stażem, Lublinianką z wyboru, aktywną w środowisku osób z niepełnosprawnościami w ramach Zarządu Lubelskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu. Kocha turystykę górską. Szczęśliwa małżonka Cezarego, kieruje się nauką Jezusa Chrystusa, a w życiu zawodowym postawą Janusza Korczaka. W Radzie Miasta chciałaby zadbać głównie o dostępność Lublina dla osób z niepełnosprawnościami.

Tymon Dębski

Informatyk, mąż, szczęśliwy ojciec trójki dzieci, propagator jazdy na rowerze. Aktywny mieszkaniec Lublina, zaangażowany w działania społeczności lokalnej. Laureat konkursu Super Samorząd 2012. Nagroda przyznana za projekt placu zabaw przy ul. Sowińskiego. Inwestycja, to efekt skutecznej współpracy międzysąsiedzkiej z samorządem. Dla dobra miasta działam także w stowarzyszeniu Pieszy Lublin oraz Forum Kultury Przestrzeni.

Magdalena Długosz

Wykładowczyni na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, działaczka na rzecz praw kobiet, ich obecności i widoczności w przestrzeni publicznej, Przewodniczka Inspiracji. Lublinianka z wyboru. Absolwentka stosunków międzynarodowych na Wydziale Politologii oraz kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym UMCS. Studiowała również w partnerskim dla Lublina Münster oraz w Wiedniu i Innsbrucku; stypendystka m.in. Rządu Republiki Austrii.
Współpracuje z nieformalnymi grupami aktywistów i aktywistek miejskich, organizacjami pozarządowymi i instytucjami lokalnego samorządu. Uczestniczyła w organizacji Lubelskiego Kongresu Kultury i Lubelskiego Forum Kultury. Od kilku lat regularnie współtworzy wydarzenia kulturalne (spotkania, debaty, spacery, pokazy) i polityczne na rzecz kobiet, równości oraz dobrych warunków nauki i pracy. Dba o zrównoważoną reprezentację pomijanych dotąd grup i o to, aby głos każdego i każdej mógł swobodnie wybrzmieć, a wszyscy i wszystkie czuli się w Lublinie bezpiecznie, jak w domu.

Anna Dolecka

Mieszkanka ul. Grenadierów.
Głównym obszarem zainteresowania i aktywności p. Anny jest zmiana warunków życia mieszkańców dzielnic aktywności gospodarczej. W miarę możliwości przesiedlanie, tworzenie zielonych stref z prawdziwego zdarzenia dla siedzib ludzkich, egzekwowanie od przedsiębiorców realizacji wymaganych warunków i ustaleń.
Oczkiem w głowie p. Anny jest rozbudowa szkoły w osiedlu Felin — pomoc ośrodkom dla dzieci niepełnosprawnych w całym Lublinie oraz ochrona terenów zielonych na lubelskich osiedlach przed zakusami deweloperów.

Katarzyna Drelich

Członkini Fundacji Felis.

Andrzej Filipowicz

Kiedyś operator koparki i walca drogowego, niedoszły uchodźca polityczny, były gastarbeiter, bezpartyjny działacz społeczny i zawodowy, a dzisiaj właściciel interaktywnej platformy telewizji internetowej obecnej w ponad 220 krajach świata za sprawą między innymi transmisji online Mszy świętych oraz z gniazd bocianów białych.
Mąż żonie i ojciec dorosłej już córce. Entuzjasta wolności społecznej i gospodarczej, etyki w życiu i biznesie, rekreacji i turystyki (adept sportów walki, dyscyplin indywidualnych i zespołowych). Od urodzenia, czyli już 60 lat jestem mieszkańcem Lublina, w tym ostatnie 34 lata, po ślubie, żyję z żoną Urszulą na Czechowie Południowym.
Od 32 lat jestem ojcem pięknej córki Agaty, a od niemal dwóch lat najszczęśliwszym na świecie dziadkiem wnuczki Julii.
Jestem przedsiębiorcą branży IT działającym głównie w obszarze mediów strumieniowych (telewizja, monitoring). To z miłości do rodziny i bliźnich angażuję się społecznie w takie działania jak obrona naszej wspólnej przestrzeni, z której najważniejsza jest ochrona Górek Czechowskich przed urbanizacją, walka o czyste powietrze, czy też demokratyzowanie demokracji w samorządzie i jego organach pomocniczych. Jako bezpartyjny wolnościowiec i państwowiec uważam, że to władza powinna słuchać ludzi, a nie odwrotnie.
Jeżeli zapytacie mnie Państwo, jak godzę obowiązki domowe, służbowe i społeczne prowadzone na wielu płaszczyznach w bardzo wielu organizacjach non profit, to odpowiem, że bez wiary w Pana Boga i wsparcia małżonki byłoby to niemożliwe.
Moje motto wyborcze i życiowe to: „Przywrócimy nasze miasto, Miasto Lublin jego mieszkańcom!”. Priorytetem Andrzeja jako radnego Miasta Lublin będzie pełna transparentności w samorządowych decyzjach i wydawaniu publicznych pieniędzy, pobudzenie aktywności społecznej i gospodarczej poprzez uwolnienie obywatelskich inicjatyw i miejskich gruntów z urzędniczych okowów władzy politycznej.
„Razem uwolnimy Lublin spod władzy partii politycznych i przywrócimy nasze miasto, Miasto Lublin jego mieszkańcom!”

Łukasz Fiuta

Jeden z założycieli Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych “Pogranicze”. Były prezes oraz skarbnik tej organizacji. Przewodnik turystyczny zaangażowany w działania z pogranicza turystyki i kultury. Uczestnik projektów edukacyjnych Lubelskiej Trasy Podziemnej oraz licznych działań związanych z obchodami 700-lecia nadania Lublinowi prawa miejskiego. Właściciel firmy – projektu turystycznego LUBLINIARNIA.

Szymon Furmaniak

Od urodzenia mieszkam w dzielnicy Dziesiąta, regularnie i aktywnie uczestniczę w posiedzeniach Rady Dzielnicy. Pomagałem Lubelskiej Akcji Lokatorskiej i Porozumieniu Rowerowemu. Napisałem projekt w Budżecie Obywatelskim w ramach którego powstało popularne wielofunkcyjne boisko przy Szkole Podstawowej nr 43 przy ulicy Śliwińskiego. Administruję stroną www.Dziesiąta.pl oraz grupą na Facebooku o dzielnicy Dziesiąta. Całoroczny rowerzysta, animator rowerowego polo. Z wykształcenia bibliotekarz i informatyk.

Arkadiusz Grunwald

Urodzony w Lublinie, student kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Działacz na rzecz równości społecznej, współorganizator I Marsz Równości w Lublinie. Dzięki działalności społecznej potrafi rozmawiać z ludźmi, zna problemu ludzi i wie jak sprawić by Lublinianom żyło się lepiej. Członek Komitetu Dyscyplinarnego Partii Razem, zagorzały pacyfista.

Łukasz Januś

Absolwent Ekonomii, Prawa, Zarządzania, specjalizacja w rynkach finansowych i zarządzaniu biznesem. Skoncentrowany na rozwoju wiedzy i budowie jakości.

Barbara Jurkowska

Psycholog, terapeuta, absolwentka UMCS, WSPA, WSEI, WSNS. Jako osoba ze znaczną niepełnosprawnością ruchu od urodzenia – działa na rzecz poprawy dostępności Lublina do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami poprzez udział m.in. w spacerach z przeszkodami organizowanymi przez Pieszy Lublin oraz Miasto dla Ludzi lubelskie standardy pieszych. W pracy zawodowej skupia się na aspekcie godności osób zmagających się z kryzysem oraz aktywnym uczestnictwie w życiu społecznym osób zmagających się z niepełnosprawnościami i chorobami cywilizacyjnymi oraz ich rodzin. Współpracuje z Specjalnym Szkolnym Ośrodkiem Wychowawczym nr 1 w Lublinie oraz nieformalną grupą zrzeszającą choroby ultrarzadkie Bois Dentelle.

Justyna Kieruzalska

Lublinianka, niesłysząca od urodzenia, graficzka, ilustratorka, animatorka kultury głuchych, założycielka studia graficznego UHO, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS, AGH w Krakowie i WSEI w Lublinie, certyfikowany Master Business Training RBC. Dużą wagę przywiązuje do zbudowania efektywnej komunikacji z niesłyszącymi.
Współpracuje z warszawską Galerią Zachęta w ramach Encyklopedii Sztuki w PJM – projekt ten umożliwia niesłyszącej młodzieży i dorosłym zdobycie wiedzy o sztuce i podniesienie kompetencji kulturowych. W lubelskiej Galerii Labirynt współorganizuje oprowadzania po wystawach dla Głuchych. Współorganizatorka spacerów społeczno-kulturowych i historycznych/herstorycznych w Lublinie dla Głuchych w Fundacji IFKA. Uczestniczka Lubelskiego Kongresu Kultury i Debaty Kultura / Demokracja.

Karolina Koguciuk

Działaczka kultury, współorganizatorka nagradzanego projektu „Podwórka na temat, czyli czarujemy przestrzeń dzielnicy Dziesiąta”.

Zbigniew Kowalczyk

Magister Inżynier Ochrony Środowiska, Absolwent Politechniki Lubelskiej. Czynny muzyk, pedagog. Współpracuje z instytucjami i placówkami kulturalno-oświatowymi; ACK Chatka Żaka, Most Kultury, Punkt Kultury, Zespół Szkół nr. 2 w Lublinie

Monika Kozicka-Gradziuk

Praktykujący lekarz weterynarii (Wydział Medycyny Weterynaryjnej AR w Lublinie), kierownik (od 2013r) a następnie prezes (od 2017r) Lubelskiego Klubu Jeździeckiego, z którym jest związana od 1990 r.
Doświadczenia sprzedażowo marketingowe w branży medycznej jako Przedstawiciel i Specjalista ds Kluczowych Klientów. Wraz z rozwojem zawodowym kładzie duży nacisk na sport (amatorski :)) – instruktor jeździectwa od 1995r, dwukrotna Akademicka Mistrzyni Polski w sztafecie kraulowej, związana również z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej PANDORA w latach 1995/96. Od lat czynnie zaangażowana w pomoc zwierzętom bezdomnym Lubelski Animals, Lubelska Straż dla Zwierząt, Fundacja Felis.
Jest przekonana, że połączenie sportu, rekreacji, kontaktu ze zwierzętami kształtuje odpowiednio młodych ludzi co daje silne wsparcie w wychowaniu młodzieży, pomaga też dorosłym znaleźć sposób na radzenie sobie z różnymi problemami.
Walcząc od 5 lat o LKJ chce w tym miejscu stworzyć jeszcze bardziej przyjazną ludziom i zwierzętom zieloną strefę w mieście z możliwością rozwoju szerokiego wachlarza usług
Prywatnie żona i matka 17 letniego syna.

Barbara Kozłowska

Rodowita Lublinianka, urodziłam się i wychowałam na dzielnicy Dziesiąta Z zawodu jestem technologiem pracowałam przez 25 lat (Poczta Polska). Współpracuje z Bankiem Źywności w Programie Operacyjnym Pomoc Źywnościowa. Jestem ławnikiem w sądzie jako czynnik społeczny .Wolnotariuszką w Stowarzyszeniu Samopomocy Terytorialnej Między innymi założeniem Stowarzyszenia jest pomoc potrzebującym biorę udział w zbiórkach źywności Członek Rady Dzielnicy za Cukrownią (Komisja rewizyjna) Inspektor w Fundacji Lubelska Straź Ochrony Zwierząt Pomoc ludziom tym najbardziej potrzebującym i bezradnym Lubię jazdę na rowerze

Ewelina Kruszewska

Zajmuje się projektowaniem i grafiką cyfrową. Magister Sztuki Wydziału Artystycznego UMCS Malarstwo. Na codzień pracuje w Warsztatach Kultury w Lublinie przy takich projektach jak Wschód Kultury – Inne Brzmienia, Noc Kultury czy wydawnictwo Wschodni Express. Współracowała również z Centrum Kultury w Lublinie odpowiedzialna min za oprawę wizualną Maat Festival Ciało Narodowe czy Mostu Kultury. Współautorka projektu „Szacunek na miescie” w ramach Pracowni Sztuki zaangażowanej Społecznie Rewiry.

Hanna Kurkiewicz

Urodziłam się i mieszkam w Lublinie.Jest to moje ulubione miasto.Zajmowałam sie terapią naturalną i profilaktyką zdrowotną. Interesuje mnie tematyka człowieka i jego funkcja w rodzinie, w społeczeństwie i w życiu zawodowym; jego godność,szacunek,wolność, sprawiedliwość i bezpieczeństwo. Nie obca jest mi tematyka ochrony środowiska i ochrony zwierząt. Obecnie jestem na emeryturze.

Paweł Laufer

Pisarz, dziennikarz, publicysta, działacz pozarządowy, przedsiębiorca. Absolwent filozofii KUL. Realizator kilku autorskich wystaw. Fundator i prezes Fundacji Open Culture. Współtwórca i były wieloletni zastępca redaktora naczelnego magazynu internetowego „Kultura Enter”. W przeszłości pracownik lubelskich miejskich instytucji kultury. Współautor obu lubelskich aplikacji do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W ramach działalności fundacyjnej autor i realizator licznych projektów społecznych, artystycznych, naukowych, przede wszystkim we współpracy z partnerami z Białorusi, Ukrainy i Litwy. Laureat nagrody kulturalnej Radia Lublin „Żurawie” 2009 w kategorii Słowo. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Aktualnie skupia się na rozwoju swojego przedsiębiorstwa i pracuje nad nową książką.

Sebastian Marciniak

Od 1980 zamieszkały w Lublinie. Najpierw Bronowice, później Węglin, Śródmieście obecnie Ponikwoda. Od 20 lat zaangażowany w krzewienie Jamajskiej oraz Brytyjskiej muzyki i kultury bassu. (Love Sen-c Music Sound System) Od 7 lat nauczyciel akademicki i dr n.med. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Tata Zuzi i Antka, mąż Kasi.

Grzegorz Nowicki

Lublinianin od urodzenia, złączony z miastem trudną miłością. Konsekwentnie z wyboru nauczyciel plastyki, od lat promujący komiks i sztuki pokrewne, zawodowo realizujący się w DDK Czuby Południowe oraz poprzez liczne projekty kulturalno-edukacyjne towrzone przez Fundację 8kolor, jak i Warsztaty Komiksu. Prywatnie cyklista i podróżnik. Politycznie świadomy socjalista, związany z Polską Partią Socjalistyczną.

Włodzimierz Pawelec

Wspiera rodziców w dbaniu o swoje prawa. Pomaga w przepływie istotnych informacji i aranżuje spotkania z urzędnikami odpowiedzialnymi za sprawy zwykłych ludzi. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z działalnością instruktorską w ZHP. Od zawsze związany z inicjatywami społecznymi i obywatelskimi. Absolwent Pedagogiki o specjalności Animator i Menedżer Kultury. Pracuje w Warsztatach Kultury w Lublinie. Od 2010 roku prowadzi własną działalność gospodarczą.

Sławomir Pawłowski

Lublinianin od zawsze.
Społecznik zaangażowany w poprawę jakości życia mieszkańców a w szczególności w walkę ze smogiem i w ochronę zieleni. Aktywnie stara się bronić miasto przed nieprzemyślanymi decyzjami urzędników działając w ramach takich inicjatyw jak Forum Kultury Przestrzeni, Porozumienie Obrony Lublina czy Lubelski Alarm Smogowy.
Absolwent Wydziału Elektrycznego (aktualnie Elektrotechniki i Informatyki) Politechniki Lubelskiej.
Wieloletni pracownik Katedry Informatyki na Politechnice Lubelskiej. Od kilkudziesięciu lat związany z lubelską firmą informatyczną gdzie odpowiada za projektowanie oraz produkcję oprogramowania.
Zwolennik faktów, rzetelnych informacji oraz jawności w działalności urzędów – zwłaszcza na styku ze sferą komercyjną. Miłośnik zwierząt, muzyki i żeglarstwa.

Szymon Pietrasiewicz

Lublinianin, animator kultury, pracuje w Centrum Kultury w Lublinie, w ramach którego współtworzy Pracownię Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”. Jest też koordynatorem projektu Most Kultury, w latach 2009-2010 był zastępcą kierownika ACK UMCS Chatka Żaka. Współtworzył Przestrzeń Działań Twórczych Tektura, miejsce pracy zespołów muzycznych i plastyków. Podczas obchodów 25-lecia Solidarności koordynował wydarzenia teatralne i plastyczne w ramach projektu: wagon.lublin.pl. Był komisarzem Festiwalu Teatralnego Kontestacje. Laureat Nagrody im. Maxa Szoca Fama 2007.

Irmina Pietraszko

Urodzona w Lublinie. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym. Przez wiele lat współpracowała z Filharmonią Lubelską, a obecnie z chórem i orkiestrą JUBILAEUM. Od 25 lat pracuję jako nauczyciel muzyki w kilku lubelskich szkołach – obecnie XXIX LO im.H. Dekutowskiego ps.,,Zapora” oraz w SP 28 ul.Radości. Przez ostatnich 12 lat współpracowałam z Ogólnopolskim Programem Rozwoju Chórów Szkolnych ,, Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska ” prowadząc równocześnie dwa chóru szkolne.

Krzysztof Polak

Absolwent filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2009 roku w tkance miejskiej także jako przedsiębiorca z branży gastronomii – szkolił się w tym zakresie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pomimo epizodów w innych miastach na stałe zakochany w pięknym Lublinie. Od lat związany z dzielnicą Wieniawa. Propagator niszowych nurtów w kulturze i rozrywce.

Izabela Radlińska

Aktywistka środowiska działkowców.

Marek Rybołowicz

Dziennikarz prasowy od 30 lat zaangażowany w tematy społeczne, kulturowe, ochrony środowiska naturalnego: jak m.in. obrona terenów zieleni przed zabudową, czystość powietrza nad Lublinem. Krytyk biznesowych koneksji i nacisków w samorządzie lokalnym. Stwierdza, że wpływ mieszkańców na decyzje w sprawach miejskich jest fikcją, obywatele muszą wywalczyć o losy swojego terenu, zarówno w ratuszu jak w radach dzielnic.

Michał Samolej

Urodzony w Lublinie, od ponad 20 lat mieszkaniec dzielnicy Dziesiąta. Studiował na UMCS, ukończył studia magisterskie na kierunkach Ekonomia oraz Informatyka. Posiada tytuł Master of Business Administration (MBA) Politechniki Lubelskiej / University of Illinois Urbana-Champaign oraz tytuły zawodowe ITIL Expert (brytyjski) i Project Management Professional (amerykański). Z zawodu menedżer związany od ponad 15 lat z szeroko pojętą branżą informatyczną.
Zaangażowany w działania Komitetu Społecznego „Spokojna Dziesiąta” w kwestiach związanych z planowanym przedłużeniem ul. Smoluchowskiego.
Prywatnie mąż i ojciec. Lubi przyrodę, uprawia narciarstwo i windsurfing, kiedy tylko może wybiera rower zamiast samochodu.

Jacek Skiba

Radny Rady Dzielnicy Hajdów-Zadębie, wiceprezes Fundacji „Biała Róża”, członek Automobilklubu Lubelskiego, kwestarz Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Lublina. Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Elektroniki oraz Politechniki Lubelskiej Wydziału Budownictwa i Architektury. Zaangażowany w blokadę elektrowni opalanej słomą przy ul. Mełgiewskiej i spalarni odpadów i śmieci w elektrociepłowni Tatary. Interweniuje w sprawie dostępności komunikacyjnej budynków użyteczności publicznej m.in. Sądu Rejonowego i Portu Lotniczego Lublin. Aktywny uczestnik konsultacji społecznych dotyczących regulaminu Budżetu Obywatelskiego – wnioskował o gwarancje środków dla dzielnic. Zaangażowany w usprawnienie Rad Dzielnic. Inicjator ocalenia dziedzictwa historycznego wschodnich dzielnic Lublina m.in. renowacji zabytkowego XIX-wiecznego nagrobka patrona ulicy i byłego właściciela Dworku Grafa i Dworku Felin na cmentarzu Kalinowszczyzna.

Paulina Skiba

Nauczycielka, działaczka na rzecz równości.

Ewelina Skomorowska

Lublinianka od urodzenia. Absolwentka Kulturoznawstwa na UMCS. w Lublinie. Miłośniczka siatkówki i jazdy na rowerze. Członkini stowarzyszeń rowerowych, organizacji na rzecz obrony praw zwierząt oraz ochrony przyrody.

Marcin Skrzypek

Współautor Strategii Rozwoju Lublina 2020, Strategii Rozwoju Kultury, Standardów Infrastruktury Pieszej, dwóch aplikacji Lublin ESK 2016. Współzałożyciel Porozumienia Rowerowego i Pieszego Lublina. Koordynator Forum Kultury Przestrzeni w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” (www.uLublin.eu), gdzie pracuje od 1998 roku. Redaktor książek i serwisów internetowych, organizator wydarzeń plenerowych, warsztatów, przewodnik wycieczek. Autor „Atlasu sytuacji pieszych”, kilkudziesięciu artykułów i opracowań, m.in. w ramach trzech projektów europejskich z programu URBACT dla UM Lublin. Nauczyciel akademicki. Od 1992 muzyk i animator Orkiestry św. Mikołaja. Członek Rady Programowej Polskiego Kongresu Obywatelskiego. Mieszka na Sławinie, żona Agnieszka, dwójka dzieci w szkołach (Montessori, Biskupiak). Codzienny kierowca, wakacyjny rowerzysta miejski. Z zamiłowania pieszy. Hobby: życie rodzinne, turystyka, fotografia, książki, publicystyka.

Maria Skwarzyńska-Piłat

Maria Skwarzyńska-Piłat – emerytowana nauczycielka z 40 letnim stażem nauki podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Cezary Stopyra

Lublinianin, od wielu lat prowadzący działalność gospodarczą,
odważny, próbujący zmienić rzeczywistość w mieście opartą na znajomościach i
układach. Dziwi go niekontrolowane wydawanie pieniędzy na miejskie imprezy
Chce przeciwdziałać wycince drzew w mieście i betonowaniu każdego
skweru. Chce walczyć o stworzenie enklaw zieleni i ogródków jordanowskich
dla dzieci w dzielnicach miasta.

Krzysztof Szewczyk

Krzysztof Szewczyk – społecznik, przedsiębiorca, niezależny politycznie, wrażliwy na wszelkiego rodzaju niesprawiedliwości. Traktujący z pasją i pewną misją, wszelkie działania mogące sprawić, aby ludziom żyło się lepiej. Zawsze dba o to, aby mieszkańcy byli dostrzegani jako pierwsi i aby ich głos był kierunkiem do dalszych decyzji i działań, na rzecz dobra wspólnego. Jest zwolennikiem demokracji bezpośredniej której przyświeca cel nadrzędny jak możliwość decydowania przez Obywatela cyt. Nic o nas, bez nas ! Jako Radny Rady Miasta Lublin, sam będę się kierował dobrze pojętym interesem mieszkańców oraz dopilnuje wszystkich sprawiedliwych podjętych uchwał.

Jacek Śliwiński

Urodzony i zamieszkały w Lublinie, w dzielnicy Czechów, ukończył studia humanistyczne na KUL, pracował w branży marketingowej i kurierskiej, od kilku lat członek i działacz stowarzyszeń rowerowych, Forum Kultury Przestrzeni, miłośnik miejskiej zieleni, popularyzator idei Zrównoważonego Transportu, pasjonuje się tematami takimi jak poezja haiku, ogrody zen, ambitne kino europejskie; realizuje się też jako przewodnik turystyczny na terenie Lublina i okolic.

Filip Uniłowski

Działacz młodzieżowy. Z wykształcenia podstawowego muzyk. Od 2016 do 2017 roku prowadził nieodpłatne zajęcia wokalne dla młodzieży lubelskiej. Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XII kadencji oraz Rzecznik Praw Ucznia. Organizator Ogólnopolskiej Konferencji Młodzieżowych Rad O prawach i obowiązkach ucznia. Jako pierwszy zaczął walkę o prawa ucznia skutecznymi interwencjami w lubelskich szkołach. Chce zwiększać atrakcyjność lubelskich szkół i uczelni oraz prowadzić otwarty dialog z młodzieżą i seniorami w zakresie aktywności obywatelskiej. Kieruje się zasadą że „radny jest dla obywatela A nie na odwrót”

Łukasz Węgrowski

Inżynier transportu i logistyki oraz magister zarządzania inżynierią produkcji – pracuje w zawodzie od 15 lat. Mieszkał w dzielnicach Czuby oraz Wieniawa i doskonale zna Lublin oraz potrzeby jego mieszkańców. Stawia przede wszystkim na obywatelski, zdrowy, zielony, innowacyjny i dostępny dla każdego Lublin. Jest to przecież miasto z wspaniałą tradycją i historią . Jako mąż i ojciec trójki wspaniałych dzieci, pragnie by nasze miasto było miejscem pełnym perspektyw rozwoju na przyszłość. Mamy kilka wspaniałych Uniwersytetów jednak większość osób zaraz po studiach wyjeżdża za pracą do innego miasta, a nawet kraju. Chce, by powstawały nowe miejsca pracy, zostały wdrożone nowe technologie, gdzie młodzi ludzie będą mogli się szkolić, rozwijać, nabierać doświadczenia praktycznego, a nie tylko teoretycznego, by nasze dzieci bawiły się w miejscach bezpiecznych i pełnych zieleni, by poprawić komunikację publiczną i wprowadzić ład przestrzenny.

Barbara Węgrzyn

Jedna z najbardziej zaangażowanych społecznie, a niezrzeszonych mieszkanek Dzielnicy Ponikwoda. W sprawach dotyczących innych jest gotowa wejść wszędzie, gdzie trzeba i to nawet jak na drodze stają profesjonalni ochroniarze lub… antyterroryści.
Oczkiem w głowie p. Barbary jest doprowadzenie do uzbrojenia terenu i budowy drogi w ulicy Narcyzowej, co otworzy logistyczne możliwości budowy szkoły, która w tej części naszego miasta jest niezbędna do życia jak powietrze.
Pani Barbara jest jedną z osób, która brała i bierze czynny udział w ochronie i pielęgnacji przydrożnej kapliczki Matki Boskiej usytuowanej na terenie Majątku Rudnik, która została wybudowana w latach 60. ubiegłego wieku, czyli w czasach kiedy za taka aktywność można było trafić do więzienia. Rencistka.

Krzysztof Wiśniewski

Radny Rady Dzielnicy Czuby Południowe, członek Forum Kultury Przestrzeni. Wierzy, że Lublin może być najlepszym miejscem do życia, dlatego intensywnie działa społecznie na rzecz rozwoju transportu, terenów zielonych i kultury. Doprowadził do powstania kilku skwerów, utworzenia i remontu kilkunastu chodników. Dzięki jego inicjatywie na Czubach pojawiło się wiele ławek i stojaków rowerowych. Dwukrotnie zorganizował Święto Dzielnicy. Współuczestniczył w tworzeniu „Standardów Pieszych” dla Lublina. Jest konsultantem projektu „Cała Niecała”, w ramach którego wspiera konsultacje rewitalizacji tej ulicy. Dzięki jego aktywności dokończony zostanie park Jana Pawła II na Czubach. Przeprowadził około 100 interwencji, dzięki którym naprawione zostały chodniki, latarnie i drogi rowerowe w wielu miejscach miasta.

dr Paulina Zarębska-Denysiuk

Lublinianka, społeczniczka, animatorka społeczna, nauczycielka, historyczka sztuki. Uczy historii sztuki i estetyki. Była wolontariuszką w Specjalistycznym Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym “Domostwo Amigoniańskie”. Należy do Forum Kultury Przestrzeni i Rady Kultury Przestrzeni. Kieruje Zespołem do spraw wznoszenia pomników w Lublinie, dzięki któremu coraz więcej pomników w mieście powstaje w wyniku konkursów np. Idziego Radziszewskiego, pierwszego rektora KUL. Zajmuje się rewitalizacją. Była pomysłodawczynią i współautorką „Handlowych świąt ulic”, które miały na celu promowanie rzemieślników i sklepów przy historycznych ulicach miasta: Zamojska i Lubartowska. Jako animatorka społeczna pracowała w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego „Podwórka na temat. Czarujemy Dzielnicę Dziesiątą” z lokalną społecznością i zmieniała z mieszkańcami podwórko przy ul. Kunickiego 23. Była współautorką z innymi mieszkańcami Sławina projektu do Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Sławin”. Była pomysłodawczynią i od dwóch lat współrealizuje projekt, związany z metamorfozą lokali usługowych przy ul. Lubartowskiej. Od 2014 roku prowadzi grupę architektek, projektantek i animatorek: “Małą Akademię Designu” czyli warsztaty wokół projektowania dla dzieci i dorosłych, między innymi prowadziła i prowadzi działalność warsztatowo-edukacyjną w dzielnicach. Mieszka na Sławinie, żona, mama 7-letniego Jasia.

Reklamy

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: