O LRM

Lubelski Ruch Miejski swój początek bierze w 2018 roku po jednym ze spotkań organizowanych przez Forum Kultury Przestrzeni.
Osoby znające się poprzez dzialania podejmowane przez ww. stowarzyszenie stwierdzyły jednoznacznie, że w Lublinie powinno działać się zdecydowanie skuteczniej w kierunku zmian w naszym mieście.
Członkowie LRM działają nieformalnie, ale i w różnego rodzaju organizacjach, stowarzyszeniach, fundachach itp. Niektórzy pełnią też formalne funkcje w ciałach doradczych Urzędu Miasta Lublin.
Są wśród nas społecznicy i aktywistki, którzy działają w swoich lokalnych społecznościach od lat.

Łączy nas chęć wprowadzania zmian w Lublinie. Doświadczamy braku skuteczności wpływu na działania Urzędu Miasta w dotychczasowej formie. Wpływ mieszkańców i organizacji pozarządowych, ale także ciał doradczych Urzędu Miasta jest zdecydowanie zbyt mały, a zmiany wprowadzane są powoli.

Zdecydowaliśmy się powołać Komitet Wyborczy Wyborców Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski, ponieważ nasze doświadczenie i wiedzę chcemy wykorzystać w skutecznej zmianie Lublina tak, by nasze miasto było lepszym miejscem do mieszkania.

Reklamy

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij