Okręg V – Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary

Krzysztof Szewczyk

Barbara Węgrzyn

Jacek Skiba

Iwona Kwiecińska – Goździk

Sebastian Marciniak

Anna Dolecka

Włodzimierz Pawelec

Zbigniew Kowalczyk

LRM_gazeta-B5-5-lista

Anna Dolecka

Mieszkanka ul. Grenadierów.
Głównym obszarem zainteresowania i aktywności p. Anny jest zmiana warunków życia mieszkańców dzielnic aktywności gospodarczej. W miarę możliwości przesiedlanie, tworzenie zielonych stref z prawdziwego zdarzenia dla siedzib ludzkich, egzekwowanie od przedsiębiorców realizacji wymaganych warunków i ustaleń.
Oczkiem w głowie p. Anny jest rozbudowa szkoły w osiedlu Felin — pomoc ośrodkom dla dzieci niepełnosprawnych w całym Lublinie oraz ochrona terenów zielonych na lubelskich osiedlach przed zakusami deweloperów.

Zbigniew Kowalczyk

Magister Inżynier Ochrony Środowiska, Absolwent Politechniki Lubelskiej. Czynny muzyk, pedagog. Współpracuje z instytucjami i placówkami kulturalno-oświatowymi; ACK Chatka Żaka, Most Kultury, Punkt Kultury, Zespół Szkół nr. 2 w Lublinie

Sebastian Marciniak

Od 1980 zamieszkały w Lublinie. Najpierw Bronowice, później Węglin, Śródmieście obecnie Ponikwoda. Od 20 lat zaangażowany w krzewienie Jamajskiej oraz Brytyjskiej muzyki i kultury bassu. (Love Sen-c Music Sound System) Od 7 lat nauczyciel akademicki i dr n.med. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Tata Zuzi i Antka, mąż Kasi.

Włodzimierz Pawelec

Wspiera rodziców w dbaniu o swoje prawa. Pomaga w przepływie istotnych informacji i aranżuje spotkania z urzędnikami odpowiedzialnymi za sprawy zwykłych ludzi. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z działalnością instruktorską w ZHP. Od zawsze związany z inicjatywami społecznymi i obywatelskimi. Absolwent Pedagogiki o specjalności Animator i Menedżer Kultury. Pracuje w Warsztatach Kultury w Lublinie. Od 2010 roku prowadzi własną działalność gospodarczą.

Jacek Skiba

Radny Rady Dzielnicy Hajdów-Zadębie, wiceprezes Fundacji „Biała Róża”, członek Automobilklubu Lubelskiego, kwestarz Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Lublina. Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Elektroniki oraz Politechniki Lubelskiej Wydziału Budownictwa i Architektury. Zaangażowany w blokadę elektrowni opalanej słomą przy ul. Mełgiewskiej i spalarni odpadów i śmieci w elektrociepłowni Tatary. Interweniuje w sprawie dostępności komunikacyjnej budynków użyteczności publicznej m.in. Sądu Rejonowego i Portu Lotniczego Lublin. Aktywny uczestnik konsultacji społecznych dotyczących regulaminu Budżetu Obywatelskiego – wnioskował o gwarancje środków dla dzielnic. Zaangażowany w usprawnienie Rad Dzielnic. Inicjator ocalenia dziedzictwa historycznego wschodnich dzielnic Lublina m.in. renowacji zabytkowego XIX-wiecznego nagrobka patrona ulicy i byłego właściciela Dworku Grafa i Dworku Felin na cmentarzu Kalinowszczyzna.

Krzysztof Szewczyk

Krzysztof Szewczyk – społecznik, przedsiębiorca, niezależny politycznie, wrażliwy na wszelkiego rodzaju niesprawiedliwości. Traktujący z pasją i pewną misją, wszelkie działania mogące sprawić, aby ludziom żyło się lepiej. Zawsze dba o to, aby mieszkańcy byli dostrzegani jako pierwsi i aby ich głos był kierunkiem do dalszych decyzji i działań, na rzecz dobra wspólnego. Jest zwolennikiem demokracji bezpośredniej której przyświeca cel nadrzędny jak możliwość decydowania przez Obywatela cyt. Nic o nas, bez nas ! Jako Radny Rady Miasta Lublin, sam będę się kierował dobrze pojętym interesem mieszkańców oraz dopilnuje wszystkich sprawiedliwych podjętych uchwał.

Barbara Węgrzyn

Jedna z najbardziej zaangażowanych społecznie, a niezrzeszonych mieszkanek Dzielnicy Ponikwoda. W sprawach dotyczących innych jest gotowa wejść wszędzie, gdzie trzeba i to nawet jak na drodze stają profesjonalni ochroniarze lub… antyterroryści.
Oczkiem w głowie p. Barbary jest doprowadzenie do uzbrojenia terenu i budowy drogi w ulicy Narcyzowej, co otworzy logistyczne możliwości budowy szkoły, która w tej części naszego miasta jest niezbędna do życia jak powietrze.
Pani Barbara jest jedną z osób, która brała i bierze czynny udział w ochronie i pielęgnacji przydrożnej kapliczki Matki Boskiej usytuowanej na terenie Majątku Rudnik, która została wybudowana w latach 60. ubiegłego wieku, czyli w czasach kiedy za taka aktywność można było trafić do więzienia. Rencistka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: