Okręg IV – Czechów, Sławin

Paulina Zarębska-Denysiuk

Andrzej Filipowicz

Maria Skwarzyńska-Piłat

Marcin Skrzypek

Ewelina Kruszewska

Jacek Śliwiński

Łukasz Januś

LRM_gazeta-B5-4-lista

Andrzej Filipowicz

Kiedyś operator koparki i walca drogowego, niedoszły uchodźca polityczny, były gastarbeiter, bezpartyjny działacz społeczny i zawodowy, a dzisiaj właściciel interaktywnej platformy telewizji internetowej obecnej w ponad 220 krajach świata za sprawą między innymi transmisji online Mszy świętych oraz z gniazd bocianów białych.
Mąż żonie i ojciec dorosłej już córce. Entuzjasta wolności społecznej i gospodarczej, etyki w życiu i biznesie, rekreacji i turystyki (adept sportów walki, dyscyplin indywidualnych i zespołowych). Od urodzenia, czyli już 60 lat jestem mieszkańcem Lublina, w tym ostatnie 34 lata, po ślubie, żyję z żoną Urszulą na Czechowie Południowym.
Od 32 lat jestem ojcem pięknej córki Agaty, a od niemal dwóch lat najszczęśliwszym na świecie dziadkiem wnuczki Julii.
Jestem przedsiębiorcą branży IT działającym głównie w obszarze mediów strumieniowych (telewizja, monitoring). To z miłości do rodziny i bliźnich angażuję się społecznie w takie działania jak obrona naszej wspólnej przestrzeni, z której najważniejsza jest ochrona Górek Czechowskich przed urbanizacją, walka o czyste powietrze, czy też demokratyzowanie demokracji w samorządzie i jego organach pomocniczych. Jako bezpartyjny wolnościowiec i państwowiec uważam, że to władza powinna słuchać ludzi, a nie odwrotnie.
Jeżeli zapytacie mnie Państwo, jak godzę obowiązki domowe, służbowe i społeczne prowadzone na wielu płaszczyznach w bardzo wielu organizacjach non profit, to odpowiem, że bez wiary w Pana Boga i wsparcia małżonki byłoby to niemożliwe.
Moje motto wyborcze i życiowe to: „Przywrócimy nasze miasto, Miasto Lublin jego mieszkańcom!”. Priorytetem Andrzeja jako radnego Miasta Lublin będzie pełna transparentności w samorządowych decyzjach i wydawaniu publicznych pieniędzy, pobudzenie aktywności społecznej i gospodarczej poprzez uwolnienie obywatelskich inicjatyw i miejskich gruntów z urzędniczych okowów władzy politycznej.
„Razem uwolnimy Lublin spod władzy partii politycznych i przywrócimy nasze miasto, Miasto Lublin jego mieszkańcom!”

Łukasz Januś

Absolwent Ekonomii, Prawa, Zarządzania, specjalizacja w rynkach finansowych i zarządzaniu biznesem. Skoncentrowany na rozwoju wiedzy i budowie jakości.

Ewelina Kruszewska

Zajmuje się projektowaniem i grafiką cyfrową. Magister Sztuki Wydziału Artystycznego UMCS Malarstwo. Na codzień pracuje w Warsztatach Kultury w Lublinie przy takich projektach jak Wschód Kultury – Inne Brzmienia, Noc Kultury czy wydawnictwo Wschodni Express. Współracowała również z Centrum Kultury w Lublinie odpowiedzialna min za oprawę wizualną Maat Festival Ciało Narodowe czy Mostu Kultury. Współautorka projektu „Szacunek na miescie” w ramach Pracowni Sztuki zaangażowanej Społecznie Rewiry.

Marcin Skrzypek

Współautor Strategii Rozwoju Lublina 2020, Strategii Rozwoju Kultury, Standardów Infrastruktury Pieszej, dwóch aplikacji Lublin ESK 2016. Współzałożyciel Porozumienia Rowerowego i Pieszego Lublina. Koordynator Forum Kultury Przestrzeni w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” (www.uLublin.eu), gdzie pracuje od 1998 roku. Redaktor książek i serwisów internetowych, organizator wydarzeń plenerowych, warsztatów, przewodnik wycieczek. Autor „Atlasu sytuacji pieszych”, kilkudziesięciu artykułów i opracowań, m.in. w ramach trzech projektów europejskich z programu URBACT dla UM Lublin. Nauczyciel akademicki. Od 1992 muzyk i animator Orkiestry św. Mikołaja. Członek Rady Programowej Polskiego Kongresu Obywatelskiego. Mieszka na Sławinie, żona Agnieszka, dwójka dzieci w szkołach (Montessori, Biskupiak). Codzienny kierowca, wakacyjny rowerzysta miejski. Z zamiłowania pieszy. Hobby: życie rodzinne, turystyka, fotografia, książki, publicystyka.

Maria Skwarzyńska-Piłat

Maria Skwarzyńska-Piłat – emerytowana nauczycielka z 40 letnim stażem nauki podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Jacek Śliwiński

Urodzony i zamieszkały w Lublinie, w dzielnicy Czechów, ukończył studia humanistyczne na KUL, pracował w branży marketingowej i kurierskiej, od kilku lat członek i działacz stowarzyszeń rowerowych, Forum Kultury Przestrzeni, miłośnik miejskiej zieleni, popularyzator idei Zrównoważonego Transportu, pasjonuje się tematami takimi jak poezja haiku, ogrody zen, ambitne kino europejskie; realizuje się też jako przewodnik turystyczny na terenie Lublina i okolic.

dr Paulina Zarębska-Denysiuk

Lublinianka, społeczniczka, animatorka społeczna, nauczycielka, historyczka sztuki. Uczy historii sztuki i estetyki. Była wolontariuszką w Specjalistycznym Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym “Domostwo Amigoniańskie”. Należy do Forum Kultury Przestrzeni i Rady Kultury Przestrzeni. Kieruje Zespołem do spraw wznoszenia pomników w Lublinie, dzięki któremu coraz więcej pomników w mieście powstaje w wyniku konkursów np. Idziego Radziszewskiego, pierwszego rektora KUL. Zajmuje się rewitalizacją. Była pomysłodawczynią i współautorką „Handlowych świąt ulic”, które miały na celu promowanie rzemieślników i sklepów przy historycznych ulicach miasta: Zamojska i Lubartowska. Jako animatorka społeczna pracowała w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego „Podwórka na temat. Czarujemy Dzielnicę Dziesiątą” z lokalną społecznością i zmieniała z mieszkańcami podwórko przy ul. Kunickiego 23. Była współautorką z innymi mieszkańcami Sławina projektu do Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Sławin”. Była pomysłodawczynią i od dwóch lat współrealizuje projekt, związany z metamorfozą lokali usługowych przy ul. Lubartowskiej. Od 2014 roku prowadzi grupę architektek, projektantek i animatorek: “Małą Akademię Designu” czyli warsztaty wokół projektowania dla dzieci i dorosłych, między innymi prowadziła i prowadzi działalność warsztatowo-edukacyjną w dzielnicach. Mieszka na Sławinie, żona, mama 7-letniego Jasia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: