Okręg III – Czuby, Węglin Pd.

Krzysztof Wiśniewski

Barbara Jurkowska

Sławomir Pawłowski

Paulina Skiba

Łukasz Fiuta

Ewelina Skomorowska

Katarzyna Drelich

LRM_gazeta-B5-3-lista

Katarzyna Drelich

Członkini Fundacji Felis.

Łukasz Fiuta

Jeden z założycieli Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych “Pogranicze”. Były prezes oraz skarbnik tej organizacji. Przewodnik turystyczny zaangażowany w działania z pogranicza turystyki i kultury. Uczestnik projektów edukacyjnych Lubelskiej Trasy Podziemnej oraz licznych działań związanych z obchodami 700-lecia nadania Lublinowi prawa miejskiego. Właściciel firmy – projektu turystycznego LUBLINIARNIA.

Barbara Jurkowska

Psycholog, terapeuta, absolwentka UMCS, WSPA, WSEI, WSNS. Jako osoba ze znaczną niepełnosprawnością ruchu od urodzenia – działa na rzecz poprawy dostępności Lublina do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami poprzez udział m.in. w spacerach z przeszkodami organizowanymi przez Pieszy Lublin oraz Miasto dla Ludzi lubelskie standardy pieszych. W pracy zawodowej skupia się na aspekcie godności osób zmagających się z kryzysem oraz aktywnym uczestnictwie w życiu społecznym osób zmagających się z niepełnosprawnościami i chorobami cywilizacyjnymi oraz ich rodzin. Współpracuje z Specjalnym Szkolnym Ośrodkiem Wychowawczym nr 1 w Lublinie oraz nieformalną grupą zrzeszającą choroby ultrarzadkie Bois Dentelle.

Sławomir Pawłowski

Lublinianin od zawsze. Społecznik zaangażowany w poprawę jakości życia mieszkańców a w szczególności w walkę ze smogiem i w ochronę zieleni. Aktywnie stara się bronić miasto przed nieprzemyślanymi decyzjami urzędników działając w ramach takich inicjatyw jak Forum Kultury Przestrzeni, Porozumienie Obrony Lublina czy Lubelski Alarm Smogowy.
Absolwent Wydziału Elektrycznego (aktualnie Elektrotechniki i Informatyki) Politechniki Lubelskiej. Wieloletni pracownik Katedry Informatyki na Politechnice Lubelskiej. Od kilkudziesięciu lat związany z lubelską firmą informatyczną gdzie odpowiada za projektowanie oraz produkcję oprogramowania.
Zwolennik faktów, rzetelnych informacji oraz jawności w działalności urzędów – zwłaszcza na styku ze sferą komercyjną. Miłośnik zwierząt, muzyki i żeglarstwa.

Paulina Skiba

Nauczycielka, działaczka na rzecz równości.

Ewelina Skomorowska

Lublinianka od urodzenia. Absolwentka Kulturoznawstwa na UMCS. w Lublinie. Miłośniczka siatkówki i jazdy na rowerze. Członkini stowarzyszeń rowerowych, organizacji na rzecz obrony praw zwierząt oraz ochrony przyrody.

Krzysztof Wiśniewski

Radny Rady Dzielnicy Czuby Południowe, członek Forum Kultury Przestrzeni. Wierzy, że Lublin może być najlepszym miejscem do życia, dlatego intensywnie działa społecznie na rzecz rozwoju transportu, terenów zielonych i kultury. Doprowadził do powstania kilku skwerów, utworzenia i remontu kilkunastu chodników. Dzięki jego inicjatywie na Czubach pojawiło się wiele ławek i stojaków rowerowych. Dwukrotnie zorganizował Święto Dzielnicy. Współuczestniczył w tworzeniu „Standardów Pieszych” dla Lublina. Jest konsultantem projektu „Cała Niecała”, w ramach którego wspiera konsultacje rewitalizacji tej ulicy. Dzięki jego aktywności dokończony zostanie park Jana Pawła II na Czubach. Przeprowadził około 100 interwencji, dzięki którym naprawione zostały chodniki, latarnie i drogi rowerowe w wielu miejscach miasta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: