Okręg II -Rury, Konstantynów, Szerokie, Za Cukrownią, Węglin

Szymon Pietrasiewicz

Monika Kozicka-Gradziuk

Grzegorz Nowicki

Krystyna Andrzejuk (Tużnik)

Łukasz Węgrowski

Justyna Kieruzalska

Cezary Stopyra

LRM_gazeta-B5-2-lista

Krystyna Andrzejuk (Tużnik)

Ukończyła fizykę na UMCS. Jest nauczycielką z pasją i ponad 20-letnim stażem, Lublinianką z wyboru, aktywną w środowisku osób z niepełnosprawnościami w ramach Zarządu Lubelskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu. Kocha turystykę górską. Szczęśliwa małżonka Cezarego, kieruje się nauką Jezusa Chrystusa, a w życiu zawodowym postawą Janusza Korczaka. W Radzie Miasta chciałaby zadbać głównie o dostępność Lublina dla osób z niepełnosprawnościami.

Justyna Kieruzalska

Lublinianka, niesłysząca od urodzenia, graficzka, ilustratorka, animatorka kultury głuchych, założycielka studia graficznego UHO, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS, AGH w Krakowie i WSEI w Lublinie, certyfikowany Master Business Training RBC. Dużą wagę przywiązuje do zbudowania efektywnej komunikacji z niesłyszącymi.
Współpracuje z warszawską Galerią Zachęta w ramach Encyklopedii Sztuki w PJM – projekt ten umożliwia niesłyszącej młodzieży i dorosłym zdobycie wiedzy o sztuce i podniesienie kompetencji kulturowych. W lubelskiej Galerii Labirynt współorganizuje oprowadzania po wystawach dla Głuchych. Współorganizatorka spacerów społeczno-kulturowych i historycznych/herstorycznych w Lublinie dla Głuchych w Fundacji IFKA. Uczestniczka Lubelskiego Kongresu Kultury i Debaty Kultura / Demokracja.

Karolina Koguciuk

Monika Kozicka-Gradziuk

Praktykujący lekarz weterynarii (Wydział Medycyny Weterynaryjnej AR w Lublinie), kierownik (od 2013r) a następnie prezes (od 2017r) Lubelskiego Klubu Jeździeckiego, z którym jest związana od 1990 r.
Doświadczenia sprzedażowo marketingowe w branży medycznej jako Przedstawiciel i Specjalista ds Kluczowych Klientów. Wraz z rozwojem zawodowym kładzie duży nacisk na sport (amatorski :)) – instruktor jeździectwa od 1995r, dwukrotna Akademicka Mistrzyni Polski w sztafecie kraulowej, związana również z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej PANDORA w latach 1995/96. Od lat czynnie zaangażowana w pomoc zwierzętom bezdomnym Lubelski Animals, Lubelska Straż dla Zwierząt, Fundacja Felis.
Jest przekonana, że połączenie sportu, rekreacji, kontaktu ze zwierzętami kształtuje odpowiednio młodych ludzi co daje silne wsparcie w wychowaniu młodzieży, pomaga też dorosłym znaleźć sposób na radzenie sobie z różnymi problemami.
Walcząc od 5 lat o LKJ chce w tym miejscu stworzyć jeszcze bardziej przyjazną ludziom i zwierzętom zieloną strefę w mieście z możliwością rozwoju szerokiego wachlarza usług
Prywatnie żona i matka 17 letniego syna.

Grzegorz Nowicki

Lublinianin od urodzenia, złączony z miastem trudną miłością. Konsekwentnie z wyboru nauczyciel plastyki, od lat promujący komiks i sztuki pokrewne, zawodowo realizujący się w DDK Czuby Południowe oraz poprzez liczne projekty kulturalno-edukacyjne towrzone przez Fundację 8kolor, jak i Warsztaty Komiksu. Prywatnie cyklista i podróżnik. Politycznie świadomy socjalista, związany z Polską Partią Socjalistyczną.

Szymon Pietrasiewicz

Lublinianin, animator kultury, pracuje w Centrum Kultury w Lublinie, w ramach którego współtworzy Pracownię Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”. Jest też koordynatorem projektu Most Kultury, w latach 2009-2010 był zastępcą kierownika ACK UMCS Chatka Żaka. Współtworzył Przestrzeń Działań Twórczych Tektura, miejsce pracy zespołów muzycznych i plastyków. Podczas obchodów 25-lecia Solidarności koordynował wydarzenia teatralne i plastyczne w ramach projektu: wagon.lublin.pl. Był komisarzem Festiwalu Teatralnego Kontestacje. Laureat Nagrody im. Maxa Szoca Fama 2007.

Cezary Stopyra

Lublinianin, od wielu lat prowadzący działalność gospodarczą, odważny, próbujący zmienić rzeczywistość w mieście opartą na znajomościach i układach. Dziwi go niekontrolowane wydawanie pieniędzy na miejskie imprezy. Chce przeciwdziałać wycince drzew w mieście i betonowaniu każdego
skweru. Chce walczyć o stworzenie enklaw zieleni i ogródków jordanowskich dla dzieci w dzielnicach miasta.

Łukasz Węgrowski

Inżynier transportu i logistyki oraz magister zarządzania inżynierią produkcji – pracuje w zawodzie od 15 lat. Mieszkał w dzielnicach Czuby oraz Wieniawa i doskonale zna Lublin oraz potrzeby jego mieszkańców. Stawia przede wszystkim na obywatelski, zdrowy, zielony, innowacyjny i dostępny dla każdego Lublin. Jest to przecież miasto z wspaniałą tradycją i historią . Jako mąż i ojciec trójki wspaniałych dzieci, pragnie by nasze miasto było miejscem pełnym perspektyw rozwoju na przyszłość. Mamy kilka wspaniałych Uniwersytetów jednak większość osób zaraz po studiach wyjeżdża za pracą do innego miasta, a nawet kraju. Chce, by powstawały nowe miejsca pracy, zostały wdrożone nowe technologie, gdzie młodzi ludzie będą mogli się szkolić, rozwijać, nabierać doświadczenia praktycznego, a nie tylko teoretycznego, by nasze dzieci bawiły się w miejscach bezpiecznych i pełnych zieleni, by poprawić komunikację publiczną i wprowadzić ład przestrzenny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: