Okręg I – Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Bronowice, Sławinek

Magdalena Długosz

Paweł Laufer

Izabela Radlińska

Marek Rybołowicz

Hanna Kurkiewicz

Krzysztof Polak

Tymoteusz Dębski

LRM_gazeta-B5-1-lista

Tymon Dębski

Informatyk, mąż, szczęśliwy ojciec trójki dzieci, propagator jazdy na rowerze. Aktywny mieszkaniec Lublina, zaangażowany w działania społeczności lokalnej. Laureat konkursu Super Samorząd 2012. Nagroda przyznana za projekt placu zabaw przy ul. Sowińskiego. Inwestycja, to efekt skutecznej współpracy międzysąsiedzkiej z samorządem. Dla dobra miasta działam także w stowarzyszeniu Pieszy Lublin oraz Forum Kultury Przestrzeni.

Magdalena Długosz

Wykładowczyni na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, działaczka na rzecz praw kobiet, ich obecności i widoczności w przestrzeni publicznej, Przewodniczka Inspiracji. Lublinianka z wyboru. Absolwentka stosunków międzynarodowych na Wydziale Politologii oraz kulturoznawstwa na Wydziale Humanistycznym UMCS. Studiowała również w partnerskim dla Lublina Münster oraz w Wiedniu i Innsbrucku; stypendystka m.in. Rządu Republiki Austrii.
Współpracuje z nieformalnymi grupami aktywistów i aktywistek miejskich, organizacjami pozarządowymi i instytucjami lokalnego samorządu. Uczestniczyła w organizacji Lubelskiego Kongresu Kultury i Lubelskiego Forum Kultury. Od kilku lat regularnie współtworzy wydarzenia kulturalne (spotkania, debaty, spacery, pokazy) i polityczne na rzecz kobiet, równości oraz dobrych warunków nauki i pracy. Dba o zrównoważoną reprezentację pomijanych dotąd grup i o to, aby głos każdego i każdej mógł swobodnie wybrzmieć, a wszyscy i wszystkie czuli się w Lublinie bezpiecznie, jak w domu.

Hanna Kurkiewicz

Urodziłam się i mieszkam w Lublinie.Jest to moje ulubione miasto.Zajmowałam sie terapią naturalną i profilaktyką zdrowotną. Interesuje mnie tematyka człowieka i jego funkcja w rodzinie, w społeczeństwie i w życiu zawodowym; jego godność,szacunek,wolność, sprawiedliwość i bezpieczeństwo. Nie obca jest mi tematyka ochrony środowiska i ochrony zwierząt. Obecnie jestem na emeryturze.

Paweł Laufer

Pisarz, dziennikarz, publicysta, działacz pozarządowy, przedsiębiorca. Absolwent filozofii KUL. Realizator kilku autorskich wystaw. Fundator i prezes Fundacji Open Culture. Współtwórca i były wieloletni zastępca redaktora naczelnego magazynu internetowego „Kultura Enter”. W przeszłości pracownik lubelskich miejskich instytucji kultury. Współautor obu lubelskich aplikacji do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W ramach działalności fundacyjnej autor i realizator licznych projektów społecznych, artystycznych, naukowych, przede wszystkim we współpracy z partnerami z Białorusi, Ukrainy i Litwy. Laureat nagrody kulturalnej Radia Lublin „Żurawie” 2009 w kategorii Słowo. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Aktualnie skupia się na rozwoju swojego przedsiębiorstwa i pracuje nad nową książką.

Krzysztof Polak

Absolwent filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2009 roku w tkance miejskiej także jako przedsiębiorca z branży gastronomii – szkolił się w tym zakresie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pomimo epizodów w innych miastach na stałe zakochany w pięknym Lublinie. Od lat związany z dzielnicą Wieniawa. Propagator niszowych nurtów w kulturze i rozrywce.

Izabela Radlińska

Aktywistka środowiska działkowców.

Marek Rybołowicz

Dziennikarz prasowy od 30 lat zaangażowany w tematy społeczne, kulturowe, ochrony środowiska naturalnego: jak m.in. obrona terenów zieleni przed zabudową, czystość powietrza nad Lublinem. Krytyk biznesowych koneksji i nacisków w samorządzie lokalnym. Stwierdza, że wpływ mieszkańców na decyzje w sprawach miejskich jest fikcją, obywatele muszą wywalczyć o losy swojego terenu, zarówno w ratuszu jak w radach dzielnic.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: